kwestionariusz

Uwaga! Kwestionariusz zamknęliśmy 15 lipca 2021.

Wciąż masz ochotę podzielić się z nami swoimi wspomnieniami?
Nic straconego! Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:
 • napisz do nas wiadomość na blokobranie@gmail.com
 • śledź naszą stronę na Facebooku i miej oczy szeroko otwarte – już niebawem ogłosimy kolejne wydarzenia związane z blokobraniem
 • poczekaj do wiosny 2022 – to właśnie wtedy uruchomimy grę miejską opartą na wspomnieniach 🙂
Nie zwlekaj, polub naszą stronę na Facebooku już teraz!
Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Kwestionariusz analogowy

Jeśli nie masz ochoty, lub nie możesz wypełnić kwestionariusza online, zawsze możesz skorzystać z dodatkowej opcji – kwestionariusza analogowego, czyli wersji papierowej. Zadane zostaną Ci te same pytania, więc jedyną różnicą jest sposób, w jaki podzielisz się z nami swoimi historiami.

Gdzie go znaleźć?

Wyślij nam wiadomość na blokobranie@gmail.com lub odbierz papierowy kwestionariusz w jednym z punktów Ursynoteki (Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży) przy:

 • ul. ZWM 5
 • ul. Koński Jar 10
 • ul. Nugat 4
 • ul. Braci Wagów 1
 • ul. Wasilkowskiego 7
 • al. KEN 21 (wejście od ul. Borsuka)

Kwestionariusze będzie można odebrać w bibliotekach od poniedziałku 24 maja!

Potrzebujesz pomocy z kwestionariuszem online?

Tutaj znajdziesz kilka przydatnych informacji!

1. Jak posługiwać się mapą?

Otóż nie jest to wcale takie proste jak może się wydawać! Mapy, z których korzystamy, są dość precyzyjne, jednak to całkowicie zrozumiałe, że można mieć z nimi problemy. My pracujemy z nimi na co dzień, więc często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że nie dla każdego mapa jest w pełni zrozumiała.

Po pierwsze, w kwestionariuszu możesz użyć dwóch widoków – normalnej mapy i widoku satelitarnego. Żeby przełączyć się na inny widok, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Najedź kursorem na ikonkę zmiany widoku w prawym górnym rogu.
 2. Pojawi się kilka opcji. Ważne są tylko te ostatnie – mapa i widok satelitarny. Kliknij żeby wybrać widok, który Cię interesuje.

Po drugie, możesz zmieniać skalę mapy zbliżając i oddalając jak tylko dusza zapragnie. Służą do tego przyciski +/- w lewym górnym rogu. Możesz też użyć kółka w swojej myszce (tzn. scrollować).

Po trzecie, jeśli masz trudności ze znalezieniem swojej okolicy, możesz wpisać interesujący Cię adres po kliknięciu na ikonkę: Ikonka znajduje się w lewym górnym rogu.

2. Mapa jest nudna i nic na niej nie widać?

Nie ma problemu! Jeśli masz ochotę zobaczyć swoją okolicę z nieco ciekawszej perspektywy, zapraszamy do korzystania z opracowanej przez Urząd Miasta fotomapy Warszawy. Tutaj znajdziesz portal mapowy zawierający zsynchronizowane fotoplany ukośne w kierunkach północ, południe, wschód, zachód oraz fotoplan pionowy wykonane w 2018 r. Mówiąc ludzkim językiem, to trójwymiarowa mapa satelitarna naszego pięknego miasta!

widok mapy
widok satelitarny
fotomapa Warszawy

3. Problemy z zaznaczeniem miejsc na mapie?

Teoretycznie umieszczenie pinezki na mapie nie powinno być zbyt trudne. Jednak co jeśli pinezkę umieścisz w złym miejscu? Jeśli punkt nie został jeszcze zatwierdzony, można go wciąż usunąć, jeszcze przed opisaniem swojej historii lub podaniem dłuższej odpowiedzi. Jeśli jednak punkt i odpowiedź już zatwierdzisz, pinezka zostanie w tym miejscu. Na zawsze.

Co z tym zrobić? Jeśli nie masz pewności, możesz zawsze opisać adres pinezki w odpowiedzi. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować jej lokalizację analizując rezultaty kwestionariusza.

Jeśli jednak już za późno… No cóż, musimy z tym jakoś żyć 🙂

4. Nagła potrzeba dodania nowych odpowiedzi?

Wspaniale! Nie krępuj się! Jedyne o czym musisz pamiętać to podanie dokładnie takiej samej nazwy użytkownika (odpowiedź na pytanie 1) jak podczas pierwszego podejścia do kwestionariusza.

Przykładowo, w poniedziałek Twoją nazwą użytkownika był kalafior3000. Jeśli w czwartek poczujesz potrzebę dodania nowych odpowiedzi do kwestionariusza, musisz również użyć nazwy kalafior3000. Nawet jeśli masz już mdłości na myśl o kalafiorach.

Bardzo możliwe, że poprzednie dane (nazwa użytkownika, odpowiedzi, zgody na przetwarzanie danych) będą wciąż widoczne po kilku dniach – nic nie szkodzi, to znaczy, że cały czas korzystasz z tej samej sesji.

Masz więcej pytań? Możesz skontaktować się z nami wysyłając wiadomość na blokobranie@gmail.com.